Baza Wiedzy

Liczba znalezionych procedur: 10
Nazwa procedury Kategoria Jednostka Skrócony opis procedury Sekcje
Aplikowanie przez kandydatów na praktyki i staże w serwisie praktyki.lodz.pl

Serwis www.praktyki.lodz.pl umożliwia studentom i absolwentom łódzkich uczelni zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe na rynku pracy. Zarejestrowani użytkownicy portalu mogą aplikować na dostępne oferty praktyk i staży w łódzkich firmach.

Dofinansowanie osobie bezrobotnej lub poszukującej pracy kosztów studiów podyplomowych

Dofinansowanie kosztu studiów podyplomowych jest formą aktywizacji zawodowej dofinansowywaną przez urzędy pracy, umożliwiającą pogłębienie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności, dzięki czemu osoba poszukująca pracy może zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.
Wsparcie skierowane jest do osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Dofinansowanie do studiów podyplomowych jest możliwe w wysokości 100% jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Przyznawanie stypendiów naukowych i artystycznych Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi

Stypendia naukowe Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są studentom rozpoczynającym studia na łódzkich uczelniach, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych lub tematycznych, międzynarodowych konkursów/olimpiad przedmiotowych oraz konkursów artystycznych o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim. Stypendium przyznawane jest na jeden rok akademicki.

Rejestracja partnera Programu Młodzi w Łodzi w serwisie www.mlodziwlodzi.pl

Rejestracja Partnera w serwisie www.mlodziwlodzi.pl dotyczy Partnerów programu Młodzi w Łodzi i uprawnia do korzystania z możliwości udziału w inicjatywach programu oraz bezpłatnej publikacji ofert pracy, praktyk, staży czy wydarzeń.

Rekrutacja na szkolenia organizowane w ramach bezpłatnego cyklu szkoleń dla studentów łódzkich uczelni pn. “Twoja kariera w Twoich rękach” realizowanego w ramach programu “Młodzi w Łodzi”

Szkolenia i webinary organizowane są dla studentów łódzkich uczelni. Rocznie jest organizowanych ponad 50 bezpłatnych szkoleń, których tematyka jest zróżnicowana.

Ubieganie się o dotację w otwartym konkursie ofert na operatora zadania publicznego dotyczącego promocji Łodzi akademickiej

Konkurs ma wyłonić Operatora (organizację pozarządową), który przeprowadzi działania zmierzające do przekształcenia Łodzi w centrum wydarzeń naukowych o znaczeniu międzynarodowym, zachęcających do studiowania w Łodzi i propagujących osiągnięcia naukowe Łodzi poprzez realizację konkursu dotacyjnego dla organizacji pozarządowych działających w obszarze akademickim.

Ubieganie się o patronat programu „Młodzi w Łodzi”

Kwestia przyznania patronatu programu Młodzi w Łodzi rozważana jest wyłącznie na pisemną prośbę organizatora przedsięwzięcia. Wniosek o przyznanie patronatu programu Młodzi w Łodzi organizator powinien przesłać w wersji elektronicznej na adres: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym rozpoczęciem przedsięwzięcia.

Ubieganie się o stypendium programu Młodzi w Łodzi – stypendia, akademiki i kursy fundowane przez łódzkich pracodawców

Studenci łódzkich uczelni mogą się ubiegać o stypendia, akademiki oraz kursy językowe i inne podnoszące kompetencje fundowane przez łódzkie firmy oraz instytucje. Stypendia zależnie od Fundatora wynoszą co najmniej 1000 zł brutto przez okres 9 miesięcy. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach poszczególnych programów stypendialnych opublikowanych na stronie internetowej.

Wyróżnienia „Łódzkie Eureka" za Wybitne Osiągnięcia Naukowe, Artystyczne i Techniczne

Wyróżnienia Łódzkie Eureka przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i techniczne nagrodzone na arenie międzynarodowej lub/i krajowej w roku poprzedzającym przyznanie wyróżnienia. Wyróżnienia przyznawane są przez Radę ds. szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi. Prawo zgłaszania kandydatów do wyróżnienia mają: Rektor uczelni, Dyrektor Instytutu Naukowego PAN, Prezes Łódzkiego Oddziału PAN, Prezes łódzkiego Towarzystwa Naukowego, grupa inicjatywna złożona z minimum 5 pracowników posiadających co najmniej stopień doktora habilitowanego, jeśli zgłoszenie dotyczy pracy nie afiliowanej na uczelni bądź instytucji badawczej.

Zgłaszanie udziału w wizytach w łódzkich firmach

Poznaj łódzkich pracodawców to cykl wizyt w łódzkich firmach - Dni Otwartych, przeznaczony dla studentów łódzkich uczelni, podczas których młodzi ludzie mogą zobaczyć, jak wygląda praca w firmie oraz zapoznać się z możliwościami odbycia praktyk, staży czy zatrudnienia.