Baza Wiedzy

Liczba znalezionych procedur: 9
Nazwa procedury Kategoria Jednostka Skrócony opis procedury Sekcje
Identyfikator typu C upoważniający do postoju na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od pl. Wolności do al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego

W celu otrzymania identyfikatora typu C upoważniającego do wjazdu na ul. Piotrkowską należy się zgłosić do Oddziału ds. Osób Niepełnosprawnych (Zachodnia 47, parter, wejście naprzeciw portierni) wraz z wymaganymi dokumentami.

Łódzka Karta Bez Barier

Program Łódzka Karta Bez Barier to projekt skierowany do osób z niepełnosprawnością mieszkających na terenie Miasta Łodzi. Posiadacze Łódzkiej Karty Bez Barier mogą korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są przygotowane dla nich przez instytucje oraz firmy, poprzez okazanie Karty w punktach wskazanych przez partnerów projektu.

Postępowanie w stosunku do osób nadużywających alkoholu

Procedura jest formą pomocy dla osób z problemem alkoholowym oraz ich rodzin. Procedura prowadzona jest w celu odpowiedniego zmotywowania do podjęcia leczenia osoby zgłoszonej. W przypadku braku chęci do podjęcia dobrowolnego leczenia (a występują przesłanki z ustawy o możliwości zobowiązania takiej osoby przez Sąd), procedura kończy się skierowaniem wniosku o leczenie do Sądu Rejonowego.

Rozpatrywanie skarg na placówki służby zdrowia

Procedura opisuje sposób składania skarg na niewłaściwe realizowanie świadczeń zdrowotnych

Udzielanie informacji na temat projektu „Pudełko życia”

Projekt „Pudełko Życia” skierowany do osób starszych, schorowanych oraz samotnych. Jego celem jest pomoc w sytuacji, gdy służby medyczne muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może dramatycznie opóźnić akcję. Dostępne są bezpłatnie dla mieszkańców Łodzi, którzy z uwagi na swój wiek lub stan zdrowia odczuwają potrzebę posiadania ww. pudełka.

Wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych

Prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego jest działalnością regulowaną w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2021 r. poz. 162 z późn. zm.) i jej rozpoczęcie wymaga uprzedniego wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych.

Wszystkie czynności związane z wpisem, zmianami i wykreśleniem żłobka lub klubu dziecięcego z rejestru odbywają się za pośrednictwem prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl).

Wydanie opinii o spełnieniu wymagań sanitarno-lokalowych przez klub dziecięcy

Pozytywna opinia o spełnieniu wymagań sanitarno-lokalowych jest wymagana dla złożenia wniosku o wpis klubu dziecięcego do rejestru żłobków i klubów dziecięcych

Zgłoszenie dziennego opiekuna

Rozpoczęcie świadczenia usług w zakresie opieki nad dziećmi przez dziennego opiekuna wymaga uprzedniego zgłoszenia opiekuna do wykazu dziennych opiekunów.

Wszystkie czynności związane z wpisem, zmianami i wykreśleniem dziennego opiekuna z wykazu dziennych opiekunów odbywają się za pośrednictwem prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl)

Zmiana danych lub informacji zawartych w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych

Podmioty prowadzące placówki opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech obowiązane są zgłaszać zmiany danych objętych rejestrem.

Wszystkie czynności związane ze zmianami danych dot. żłobka lub klubu dziecięcego w rejestrze odbywają się za pośrednictwem prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia (https://empatia.mpips.gov.pl)